16 June, 2024

Faizsiz, Peşinat Gerekmeden Ev Almak Hayal Değil!

Evet, bütçenize uygun ödeme koşullarıyla, faizsiz ve  peşinat gerekmeden  ev sahibi olmanız mümkün!

birevim faizsiz ev

Hayatın ekonomik olarak gittikçe ağırlaştığı  günümüzde ev sahibi olmak herkesin hayali. Ev kirasına ödenen onca paranın karşılığında barınma sorununa çözüm bulmanın yanı sıra; o çözümlerle ev sahibi olmak da mümkün. Öyle ki, tasarrufa dayalı ev alma yöntemleri dünyada 100 yılı aşkın süredir başarıyla, amacına uygun kullanılıyor. Faizsiz ev sahibi olma konusunda ülkemizde ise, bazı markalar yaklaşık olarak 10 yıldır ev alımı konusunda  faaliyet gösteriyor.

Ülkemiz gelir durumuna göre değerlendirildiğinde; insanların büyük bir bölümü orta ve dar gelir grubunda konumlanıyor. Bu durum da, tasarrufa dayalı ev alma yöntemlerinin tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gelişmesini zorunlu hale getiriyor. Ülkemizde ortalama 10 yıldan bu yana ev alımı konusunda faaliyet gösteren şirketler ise bütçelerin iyi yönetilmesi ve vatandaşların ev alırken tasarruf edebilmeleri için çok yönlü çalışıyor.

 Dar Gelirlilerin  Ev Sahibi Olması: Hayal Değil!

Tasarrufa dayalı yöntemlerde ise, ev sahibi olmak isteyenlerin genelde en büyük sıkıntısı  peşinat  oluyor. Hiç peşinatı olmayanların ya da evin değerinin yüzde 10’unun altında peşinata sahip kişilerin bu şekilde yöntemlere giriş yapma olasılığı mümkün. Öte yandan taksit sayısının ise 120 ay ile sınırlandırılması ise, orta ve alt gelir grubunun ihtiyaçlarına yönelik çözüm olamıyor. Örneğin; 100 bin TL değerinde bir ev almak isteyen   bir kişi en fazla 120 ay taksit yaptırabiliyor.

Müşteri Memnuniyeti Önemli!

Böyle olunca da, haliyle henüz evini teslim almamış bir kişinin aylık taksitleri 833 TL buluyordu. Böyle olunca  taksit  tutarı orta ve dar gelirli aileler çok fazla zorluyor. Tasarrufa dayalı faizsiz ev alma sektörü son yıllarda çok gelişti. Olanakları ve taksit yöntemleri daha ulaşılabilir ve kolay ödenecek oranlardan oluşuyor. Önemli olan ev sahibi olmaya karar verdiğiniz, piyasada olan ve en iyi olanakları sunan markayı bulmak.

Tasarrufa dayalı tamamen faizsiz yöntemle ev sahibi olmaya kar verdiğinizde seçtiğiniz firmanın, ev alma yöntemlerinde kendi adına çok kazançtan ziyade, müşteriye çok fayda sağlıyor olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bu alanda hizmet veren markaların müşteri memnuniyeti ile insanların ev sahibi olma hayallerine kavuşmasını en büyük kazanç  görmesi gerekiyor.

birevim
Paylaş