21 May, 2024

Kuzu Grup, Dünya’nın En Büyük 250 Listesi’nde!

Gayrimenkul sektörü hızla büyümeyi sürdürüyor. Sektör, Engineering News Record (ENR) tarafından hazırlanan ve Dünya’nın en büyük 250 uluslararası müteahhidi listesinde 46 Türk inşaat şirketiyle iddiasını ortaya koydu. Böylece yurtdışı müteahhitlik hizmetlerinde, Türkiye 10’uncu kez Çin’den sonra dünya 2’ncisi olmuş oldu.

birevim faizsiz ev

Sektörün önemli saha oyuncularından Kuzu Grup, ortalama 75 yıldır sektörde önemli projelerin altına imza atıyor. Kuzu Grup, uluslararası inşaat sektörü dergisi Engineering News Record (ENR) tarafından hazırlanan Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi listesinde;  2015 yılında 151’inci, 2016 yılında ise 141’inci sırada kendine yer bulmuştu.

Kuzu Grup, 130’ncı Sırada!

Özen Kuzu, Kuzu Grup olarak bu yıl 11 basamak yükselerek, ENR listesinde 130’uncu sırada yer aldıkları dile getirdi.   Gelişmenin kendilerine ayrı bir gurur kazandırdığını dile getiren Özen Kuzu, bugüne kadar hayata geçirdikleri ve tamamlanan 500’ün üzerinde proje olduğunu anımsattı.  Özen Kuzu, 100 binden fazla konutla, ülkenizin başarısına katkı sağlamaktan mutlu olduklarını kaydetti.

Tüm dünya tarafından takip edilen raporu değerlendiren Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu,  “İnşaat sektörümüz, uluslararası platformlarda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyor. Dünyanın her yerinde prestijli projelere imza atan sektörümüz, Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Ülkemizin adını böyle önemli platformlarda görmek bizim için gurur verici.” Dedi.

Özen Kuzu, “Yurt içi ve yurt dışında çok sayıda proje hayata geçiren Kuzu Grup olarak bu yıl 11 basamak yükselerek, ENR listesinde 130’uncu sırada yerimizi aldık. Yeni projeler üstlenerek, dünyada ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi hedefliyoruz.” Diye konuştu.

birevim
Paylaş