21 May, 2024

Memura Ev Müjdesi

Memurlara konut satışı ile ilgili düzenleme yapıldı. Meclis’te kabul edilen kanuna göre, kamu konutlarında oturan memurlar, oturdukları evi alma hakkına sahip olacaklar.
Torba kanun olarak bilinen “Bazı Vergi Kanunları ile Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” Meclis tarafından kabul edildi. Memurları ilgilendiren birçok düzenlemeyi barındıran kanunda memurların oturdukları evi alma hakkında öncelikleri olacak. Konut satış hakkında önceliğe sahip olan memurlar, almak istedikleri eve peşin ödeme yapmak isterlerse yüzde 10 indirim hakkına da sahip olacaklar.

birevim faizsiz ev

Kimler Yararlanabilir
İstihbarat, adalet, savunma, güvenlik hizmetlerini yürüten personel tarafından kullanılanlar hariç olmak üzere kamu kurumlarının, KİT’lerin mülkiyetindeki konutlar ihale yoluyla satışa sunulacak. Konutlarda oturanlara satın alma hakkı bakımından öncelik tanınacak. Konutun peşin alınması durumunda yüzde 10 indirim elde edilecek, peşin veya dört yıla kadar kanuni faizi ile birlikte taksitli olarak ödemesini yapalabilecek.

birevim
Paylaş