23 February, 2024

Polatyol, Dünya Müteahhitleri Listesinde!

Polatyol, Dünya Müteahhitleri Listesinde! Polatyol, Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi listesinde yer aldı.

birevim faizsiz ev

Türkiye  ekonomisinin İnşaat alanında  güçlü gruplarından Polatyol, ENR’ın  hazırlamış olduğu “Dünyanın en Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesinde önemli bir sırada kendine yer buldu. Polatyol Yönetim Kurulu Üyesi Celaleddin Polat, “Türkiye’yi dünya ikinciliğine taşıyan şirketlerden biri olmaktan büyük gurur duyuyoruz” dedi.

2007 yılında enerji sektöründe faaliyetlerine başlayan Polatyol grubu, geçen zaman içinde çok sayıda  JES, HES ve RES projelerini hayata geçirdi. Öte yandan Polatyol, 2014 yılında satın aldığı  ve Avrupa’nın en geniş alana yayılan gayrimenkul projesi olan Eston Şehir’le inşaat sektörüne de önemli bir giriş yaptı.

Polatyol, Dünyanın En Büyük 239’uncu Firması!

Polatyol, 2016 yılında müteahhitlerin ülkeleri dışında yaptıkları faaliyetlerinden kazandıkları geliri esas alarak hazırlanan ENR listesinde, dünyanın en büyük 239’uncu firması oldu.

Bir değerlendirme yapan Yönetim Kurulu Üyesi Celaleddin Polat, Türkiye’nin 10 yıldır dünyanın en büyük müteahhitleri listesinde 2. sırada yer aldığına vurgu yaptı. Celaleddin Polat, açıklamasında “Polatyol olarak bu büyük başarıya katkı sağlamaktan büyük gurur duyuyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Polatyol Yönetim Kurulu Üyesi Celaleddin Polat, “Türkiye ekonomisindeki istikrarın devamı için bundan sonra da çok daha güçlü bir şekilde çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Bu vizyonla, yurtdışındaki faaliyetlerimizi ileri seviyelere taşımaya kararlıyız” dedi.

Polatyol’un hayata geçirdiği en prestijli projeleri arasında; Karadeniz Sahil Yolu ve  Okmeydanı Kavşağı yer alıyor. Polatyol, Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Suudi Arabistan, Umman, Fas, Irak, Libya, Gürcistan, Katar gibi toplam 9 ülkede, köprü ve demiryolu inşaatları inşa ediyor.

birevim
Paylaş