18 April, 2024

TOKİ 50 bin konut için 12 katı talep geldi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2023 yılına kadar 250 bin sosyal konut projesinin hayata geçirileceği müjdesini vermişti. Bunların ilk etabı olan 50 bin konut için 67 ilde toplanan talep neticesinde 636 bin talep geldiği bilgisine ulaşıldı.

birevim faizsiz ev

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sincan’ın Saraycık Mahallesi’ndeki  TOKİ  şantiyesinde işçilerle iftar yaptı.

İftar yemeği sırasında işçilere konuşma yapan Kurum, öncelikle ramazan ayı için güzel temennisinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine TOKİ tarafından 67 ilde ‘ev almak istiyorum’ diyen dar gelirli vatandaş için başlatılan sosyal konut projelerine talep toplama sürecinin tamamlandığını söyleyen Kurum, şu açıklamalarda bulundu:

Sosyal konut hamlesiyle 2002 yılından bu yana 840 bin konut inşa ettik. 750 bin vatandaşımız teslim ettiğimiz bu evlerde huzurlu, mutlu bir şekilde yaşıyor. Bir ay önce açıkladığımız 2023 yılında kadar 250 bin sosyal konut projemiz var. Bunun ilk etabı olan 50 bin konut için 67 ilimizde talepleri topladık, 636 bin talep geldi. Bu gelen talepler doğrultusunda kuralarımızı çekeceğiz ve 50 bin hak sahibine yeni evlerini teslim edeceğiz. Daha sonra 2023 yılına kadar diğer 200 bin sosyal konut için çalışmaları başlatarak hem istihdama hem ekonomimize katma değer sağlamak için bu projeleri yapma gayreti göstereceğiz.”

Bakan Kurum, konuşması sonrasında işçilerle anı fotoğrafı çektirdi. İftar programına katılan bir diğer isim ise TOKİ Başkanı Ömer Bulut’tu.

birevim
Paylaş