15 June, 2024

TOKİ’nin yüzde 20 indirim kampanyası Eylül’de başlıyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), konut ve iş yeri almak isteyen vatandaşlara yönelik Eylül ayında yüzde 20 indirim kampanyası düzenleyecek.

birevim faizsiz ev

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik Eylül ayında yüzde 20 indirim yapılacağının müjdesini verdi.

Vatandaşlardan indirim kampanyası için yoğun talep geldiğini ifade eden Turan, “Yaz aylarında indirim kampanyası yaptığımızda birçok vatandaşımız köyünde oluyor, tatilde oluyor. İnşallah en geç 9’uncu ayda indirim kampanyamızı yapacağız. Bunu bekliyor vatandaşlarımız.” dedi.

2016 yılında borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik indirim kampanyasından 17 bin kişi yararlandı.

Başkan Turan, kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşların başvuru tarihlerini kontrol etmesi gerektiğini aksi takdirde açıklanan tarihten sonraki başvuruların indirimden yararlanmasının münkün olmadığını belirtti.

BAŞVURULAR İLGİLİ BANKAYA

TOKİ Başkanı Turan, indirim kampanyasından yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının belirlenecek tarihler arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabileceğini dile getirerek, şu ifadeleri kullandı:

“Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmeyecek. İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla İdareye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor.”

birevim
Paylaş