24 April, 2024

Türkiye gayrimenkul sektörü Katar’da tanıtılacak

Türkiye’den çok sayıda gayrimenkul firmasının katılımıyla Doha’da 19-21 Nisan’da “Expo Turkey by Qatar” düzenlenecek.

birevim faizsiz ev

Türkiye gayrimenkul sektörünün tanıtılacağı “Expo Turkey by Qatar” Katar Ulusal Kongre Merkezi’nde 19-21 Nisan’da düzenlenecek. GYODER, Katarlı yatırımcılara Türkiye ve Türkiye’deki yatırım fırsatlarını duyuracak. GYODER Başkanı Aziz Torun, Katarlı sektör temsilcileri, bireysel ve kurumsal yatırımcılarla özel görüşmeler yapacak. “GYODER Presentation Hub”ta Türkiye gayrimenkul sektörü hakkında sunumlar gerçekleştirilecek.

Aziz Torun yaptığı açıklamada: “Katar, kişi başına düşen milli geliri ile dünyanın en zengin ülkesi. Türkiye, 20 milyar doları bulan yatırım değeriyle Katar’ın dış yatırımlarında dördüncü sırada yer alıyor. Bizim gayrimenkul sektörü olarak, sadece Katar ile ilişkilerimizi geliştirerek, ülkemize çok daha fazla yabancı yatırımcı çekecek potansiyelimiz var. Bize düşen, sektörde ürün çeşitliliğini artırırken, Türkiye’nin istikrarlı, güvenilir ve yatırım için cazip bir ülke olduğunu anlatmaktır. Özellikle gayrimenkul alanında yatırımın artması için önce ülkemiz, sonra bölgelerimiz ve şehirlerimizi çok iyi tanıtmalıyız.” ifadelerini kullandı.

GYODER üyesi gayrimenkul firmalarından Artaş Avrupa Konutları, ASTAŞ, Emlak Konut GYO, Kuzu Grup, RE-PIE, Sinpaş GYO, Sur Yapı, Teknik Yapı, Torunlar GYO ve FYP’nin de stant alarak katılacağı “Expo Turkey by Qatar”da çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

Fuar alanında yer alacak “GYODER Presentation Hub”ta, fuar süresince 20’şer dakikalık sunumlar yapılacak. Gayrimenkul firmaları, hayata geçirdikleri projelerle ilgili detayları ve Türkiye gayrimenkul sektöründeki fırsatları, fuar alanında Katarlı yatırımcılara anlatma fırsatı bulacak.

birevim
Paylaş