Güncel Haberler

Yabancılar markalı konutlara ilgi gösteriyor

REIDIN Türkiye Ülke Müdürü Kerim Bertrand, Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) üyesi ve GYODER ile veri gönderim protokolü yapmış firmaların markalı konut projelerini kapsayan araştırmalarının sonuçlarını paylaştı.

birevim-reklam

Bertrand, geçen yıl yaşanan olumsuzluklara rağmen satışların iyi gittiğini, satılan markalı konutların %21’ini yabancıların aldığını belirtti.

Geçen yıl yabancılara yönelik yapılan markalı satışlar ocak ayında %34, şubatta %30, martta, nisanda ve mayısta %23 olarak kaydedildi.

Bertrand, yabancıya satış oranının yeni yıla iyi başlamadığını ocakta yüzde 3, şubatta yüzde 4 olarak gerçekleştiğini bildirdi.

KONUTLARIN %33’Ü PEŞİN PARAYLA ALINDI

Yapılan açıklamada bir yıl içinde satılan konutların yüzde 33’ünün peşin parayla, %34’ünün ise senetle satıldığı belirtildi.

EN YÜKSEK FİYAT İZMİR’DE

En yüksek fiyat artışı yüzde 14,82 ile İzmir’de gerçekleşirken onu takiben Bursa’da yüzde 13,77, Antalya’da yüzde 11,88, Kocaeli’de yüzde 11,70, İstanbul’da yüzde 8,28, Adana’da yüzde 6,02, Ankara’da ise yüzde 5,77 fiyat artışı gerçekleşti.

Markalı konutlarda kira ücretlerinin geçen yıl bir önceki seneye göre en yüksek Bursa’da arttığını ve oranın yüzde 19,94 olduğunu ifade eden Bertrand, bu rakamın İzmir’de yüzde 14,29, Antalya’da yüzde 8,25, Ankara’da yüzde 6,12, Kocaeli’de yüzde 5,24, İstanbul’da yüzde 3,04, Adana’da ise yüzde 2,60 olduğunu aktardı.birevim-sabit-reklam
Benzer Yazılar
Güncel Haberler

Akbank Konut, İhtiyaç ve Taşıt Kredisi Faiz Oranı Yükseldi!

Güncel Haberler

Faizsiz konut ve araç teslimatlarında 30 yılın rekoru kırıldı

Güncel Haberler

İsimden Telefon Numarası Bulma Yöntemi (ÜCRETSİZ)

Güncel Haberler

Senetle 50 Bin TL Kredi Veren Yerler (1 Günde Kesin)