16 June, 2024

Tuzla Marina’ya Birincilik Ödülü!

Tuzla Marina, ‘Yerel Yönetimler Arası Proje Yarışması’nda  Kent Ekonomilerine Katkı Projeleri dalında  1.nci oldu.

birevim faizsiz ev

Tuzla Marina, kent ekonomisinin yanı sıra bölge ve ülke ekonomisine de katkı sunması nedeniyle ödüllendirildi.  Böylece, Tuzla Belediyesi’de ‘Kent Ekonomilerine Katkı Projesi’ dalında birincilik kazandı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Ankara’da düzenlenen törende  ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Tuzla Marina: Kente Değer Katan Yaşam Alanı!

Başkan Yazıcı, Tuzla Marina Projesi’nin bir alışveriş, eğlence merkezi olmadığını, önemli sosyal yaşam alanı olduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Yazıcı: “Planlaması 2011 yılına dayanan ve 2014 yılında yola çıktığımız Tuzla Marina Projesi ile bir hayali gerçeğe dönüştürdük. Türkiye’nin en büyük ve vizyon projelerinden biri olan Tuzla Marina’yı, dünyada eşi benzeri olmayan bir mimari ve yine bir ilk olan beş fonksiyonlu özelliği ile bölge halkına ve ülkemize kazandırdık.  Turizm ve ticaret alanında; hem ilçemizin, hem bölgemizin hem de ülkemizin ekonomisine katkıda bulunacak bir proje. Bu projemiz aynı zamanda yerelden ulusala uzanan bir başarı hikayesidir.” Dedi.

Rakamlarla Tuzla Marina!

  • Belediye’nin ‘Kent Ekonomisi Projesi olan Tuzla Marina’, 5 ayrı kategoride hizmet veren Avrupa’nın en büyük 3. projesi ve İstanbul’un kara ile deniz üzerinde kurulu en fonksiyonel projesi.
  • Marina Tuzla, 530 bin m2’lik bir alan üzerinde 5 Yıldızlı Otel, AVM, Eğlence ve Oyun Merkezi, Akvaryum ve Yat Limanı’ndan oluşuyor.
  • 2011 yılında planlamaya başlanan ve 19 kurumdan fikir alınan projeye, 2014 yılında start verildi.
  • Proje, Deniz ve kara üzerinde yer alıyor.
    Deniz üzerindeki adacıklarda,154 alışveriş merkezi mevcut.
  • Tuzla Marina, dünyanın en hızlı roller coster’larından ikisine sahip.
  • Ayrıca, 88 metre ebadı ile İstanbul’un en uzun akvaryum tüneline sahip.
  • Marina’da, 750 tekne kapasitesi; eğlence, deniz, alışveriş, otel, sinema ve sosyal yaşamı mevcut.
  • 2 bin 175 kişiye istihdam, 120 milyon TL yıllık gelir ve 26 milyon ziyaretçiye sahip.
birevim
Paylaş