15 June, 2024

Yatırımcıların yeni gözdesi Torbalı!

İzmir’in Torbalı ilçesi, son zamanlarda gayrimenkul yatırımcılarının gözdesi oldu. İzmir’de şehir içi banliyö trenleri olarak bilinen İZBAN’ın da devreye alınmasıyla Torbalı daha avantajlı hale geldi.

birevim faizsiz ev

Gayrimenkul yatırımcılarının yatırımlarını yoğunlaştırdığı Torbalı ihracat rakamlarında 61 ili geride bıraktı. Bir şirketin gayrimenkul ve inşaat yatırım danışmanlığı genel müdürü Ali Hakan Karahalil, Torbalı bölgesinin nüfus yoğunluğu, ulaşım olanakları ve sanayi bölgelerine olan yakınlığıyla yatırım için avantajlı olduğuna dikkat çekti.

Ankaralı bir şirket olarak yatırım için Torbalı’yı tercih ettiklerini söyleyen Karahalil son 1,5 yıl içinde bölgede 750 dönüme yakın arsa satın aldıklarını, şirket olarak son 6 yıl içinde gelişen il ve bölgelerde belirli tespit ve araştırmalarda bulunarak arsa yatırım projeleri gerçekleştirdiklerini belirtti.

Karahalil yeni projelerini Torbalı İlçesi Ayrancılar Mahallesi Pancar – Yazıbaşı ve Kuşçuburun bölgelerinde gerçekleştirme kararı aldıklarını söyleyerek “Bunun nedeni de, bölgenin gerek kısa vadeli gerekse uzun vadeli hem arsa yatırımı, hem de üst yapı yatırımına çok uygun olmasından kaynaklanıyor. Bölgede sanayinin çok gelişmiş olması, nüfus yoğunluğuyla beraber bölgenin göç alması ve ciddi konut ihtiyacı olması, otoban avantajıyla, çevre ilçe ve illere ulaşımının rahatlığı, havalimanına yakınlığı ve son olarak da metronun gelmesiyle beraber şehir içi ulaşımının daha da kolaylaşmasından dolayı Pancar-Yazıbaşı-Kuşçuburun bölgelerinde projemizi gerçekleştirmeyi ve yatırım yapmayı tercih ettik” diye konuştu.

Kaynak: Yeni Asır

birevim
Paylaş