16 June, 2024

Albatros arazisinin yeni sahibi belli oldu!

Albatros Parkı olarak bilinen ve 6 kez satışa çıkan 30 dönümlük Albatros arazisi Demir İnşaat ve SKY Investment Group tarafından satın alındı.

birevim faizsiz ev

Tartışmalı bir alan olduğu için kimsenin almaya yanaşmadığı Albatros arazisi üzerinde ticaret, turizm ve konut inşa edilecek. 160 milyon 30 bin TL bedel ile satılan Albatros arazisi üzerinde karma bir proje inşa edilecek. Beylikdüzü ve Büyükçekmece’de bir çok projeyi hayata geçiren Demir İnşaat’ın diğer ortağının Katar-Suudi Arabistan ve Yemenli oldukları belirtildi. Ortak girişim grubunun yüzde 40’ı Demir İnşaat’a yüzde 60’ı ise diğer üç şirkette ait olacak.

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Hamit Demir konuya dair bazı açıklamalarda bulundu. Demir, “İhale yapıldı ve kesinleşti. Kesinleştikten sonra bize bir tebligat geldi bugün de tebligata cevap verdik. Ödeme süreci başladı yüzde 25’i peşin 3”er ay taksitle yaklaşık faizleriyle de birlikte 168 milyon lira gibi bir ödeme yapılacak. İhalenin peşin fiyatı 160 milyon 30 bin TL ‘idi. Büyükçekmece Belediyesi burada plan tadilatını yaparak ana kentten onaylatıp ticaret, turizm ve konut şeklinde çıkartmış, zaten ihale de o şekildeydi. Biz, Katar, Yemen, Suudi Arabistan grubunun oluşturduğu bir firma ile girdik. Bu firma da çok güçlü bir grup amaç sadece bu ihale ile kalmak değil başka projelere de katılarak Türkiye’ye sermaye getirmek. Projeye bu sene 3 ila 4 ay içerisinde geliştirip en geç Eylül ayına kadar da kazma vurmayı planlıyoruz. Karma proje olarak içerisinde konut, ticaret ve turizm var…Toplam yatırım bedeli 200 milyon dolar olabilir” dedi. “

birevim
Paylaş