24 April, 2024

Ev almadan önce dikkat etmeniz gereken 5 nokta

Ev sahibi olma isteğini etrafımızdaki kişilerden hemen hemen her gün duyarız. Kiracılıktan bıkmış olanlar ev sahibi olma arzusuyla çeşitli yöntemlere başvurarak bu hayallerini gerçekleştirmeye çalışır. Küçük birikimlerini değerlendirmek için fırsat kollarlar. Bu fırsatları avantaja çevirirken dikkat edilmesi gereken 5 nokta vardır.

birevim faizsiz ev

konut kredisi

Küçük De Olsa Birikiminiz Olsun

Birikimler ev sahibi olmaya karar verdiğimizde iyi bir teminat olarak karşımıza çıkar. Bütçemizde yapacağımız küçük tasarruflarla birikim yapabiliriz. Bu birikimleri doğru değerlendirdiğimiz takdirde hayalini kurduğumuz eve sahip olmak çok daha kolay olur.

konut-kredisi-4

Konut Kredisini Araştırın

Eğer konut kredisi kullanarak ev almayı düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Konut kredisi sunan bankaları iyice araştırmalısınız ve bu doğrultuda bütçenize uygun taksit tutarlarını belirleyerek bu konuda size yardımcı olacak en doğru bankayı seçebilirsiniz. Büyük bir kredi yükünün altına girmeden araştırma yapmak en doğal hakkınızdır.

konut-kredisi-1

Bütçenizi Hazırlayın

Konut sahibi olmaya karar verdiğinizde sıkıntı yaşamamak için gelir-gider tablonuzu iyi değerlendirmelisiniz. Sahip olacağınız konutun aylık taksitlerini bütçeniz doğrultusunda ödemenizde fayda vardır. Aksi takdirde gelir-gider dengeniz bozulur. Bu sebeple konut sahibi olmadan önce bütçenizi hazır hale getirmeniz size avantaj sağlar.

konut-kredisi-2

Birikimlerinizi Yatırımlarla Değerlendirin

Yapmış olduğunuz küçük birikimleri yatırımlarla değerlendirebilirsiniz. Hisse senedi, kısa vadeli işlemler gibi yöntemlerle birikimlerinizi artırabilirsiniz. Günümüzde finans piyasaları hakkında bilgi edinmek artık eskisi kadar zor değil. Bu bilgiler doğrultusunda siz de birikimlerinize birikim katın.

konut-kredisi-1

Ev Almak İçin Doğru Zamanı Seçin

Konut fiyatları; faiz oranlarının yükselmesi, para piyasalarındaki dalgalanmalar, ülkede yaşanan ekonomik sıkıntılar gibi nedenlere bağlı olarak yükselebilir ve düşebilir. Bu durumu takip ederek ev almak için doğru zamanı yakalayabilirsiniz.

Ev sahibi olmak isteyen herkes Birevim ile Türkiye’nin her yerinden isteyen herkes beğendiği satılık herhangi bir gayrimenkulü alabilir! Birevim’in kendine özgü yöntemlerini kullanarak almak istediğiniz eve faiz, vade farkı, evin maliyetini artıran kira ödemesi ya da başka başka farklar ödemeden sahip olabilirsiniz. Aylık ödeyecekleri taksitleri de kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Birevim ile gayrimenkul sahibi olanlar, aldıkları gayrimenkulü Türkiye şartlarında en uygun maliyetle, fark ödemeden alırlar, gayrimenkullerini ucuza mal etmiş olurlar. Formu doldurun, sizi arayalım.

birevim
Paylaş

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

19 − 13 =