Konut Kredisi

Ev Sahibi Olmak İçin Krediye Gerek Yok

Ev sahibi olmak isteyen kişilere büyüklerin verdikleri nasihatlerin başında “aman evladım, kredisiz ev sahibi ol” gelmektedir. Kredi ödemenin güçlükleri, bankalara ödenen yüksek faizler, dosya masrafı gibi adlarla yapılan kesintiler ev sahibi olmak isteyen kişilere ciddi mali yükler getirmektedir. Yıllar boyu yaptıkları birikimi ev sahibi olmak için değerlendirmek isteyen kişiler, bankalara ödedikleri masraf ve faizler nedeniyle birikimlerinin yok olup gitmesi karşısında üzüntüye uğramaktadırlar.

birevim-reklam

Son yıllarda oldukça ön plana çıkan kira öder gibi ev al kampanyalarında, banka kredisi söz konusu olmadığı gibi; faiz ödemek, bankalara çeşitli adlarda komisyonlar ödemek de gerekmemektedir. Profesyonel kuruluşlarca gerçekleştirilen organizasyonda ev sahibi olma hayaline sahip kişiler, ödeme durumlarına göre 60, 80, 100 ve 120 kişilik gruplar halinde bir araya getirilmektedirler. Gruplarda yer alan kişi sayısı aynı zamanda kaç ayda ev sahibi olunacağını da göstermektedir. Örneğin; 60 kişiden oluşan bir grupta yer alan her bir birey 60 ay içinde kendi evinin sahibi olmaktadır. Sistemde adaleti sağlamak amacıyla kimin kaçıncı ayda ev sahibi olacağını belirlemek için kura çekme yöntemi uygulanmaktadır. Çekilecek kuraya göre sıralamalar belirlenmekte ve sırası gelen kişi, kendi evine kavuşmaktadır.

Kredisiz ev sahibi olmanın yolları konusunda kafa yoran müşterilere büyük bir kolaylık olarak ortaya çıkan bu sistem her geçen gün daha fazla kişinin hayallerine kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Sistemi organize eden kuruma ödenecek çalışma ücreti ise; bankalara ödenen masraflar ve ücretler karşısında son derece komik bir rakam olarak göze çarpmaktadır. Bireylerin bir dayanışma sistemi içerisinde bir araya gelmeleri ve kendi evlerinin sahibi olmalarına fırsat tanıyan bu sistemde, konutun nereden alınacağı gibi kısıtlamalar bulunmamakta, herkes beğendiği yerden, istediği semtten kolaylıkla ev sahibi olabilmektedir.birevim-sabit-reklam
Benzer Yazılar
Konut Kredisi

Konut Kredisi Faiz Oranları 2020! Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Konut Kredisi Hesaplama

Konut Kredisi

Konut kredisi çekecekler dikkat! İşte krediye göre ödenecek tutar

Konut Kredisi

Kredi Kullanmadan Ev Sahibi Olmak

Konut Kredisi

Ev almadan önce dikkat etmeniz gereken 5 nokta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir