15 June, 2024

Faizsiz Ev Satan Firmalar ve Katılım Bankaları

Hızla artan nüfus faizsiz ev satışı yapan firmaların işini kolaylaştırdı. Genç nüfus evlenmeden önce ev sahibi olmak istiyor. Hatta evlenmeden ev almak için birikimlerini birleştiren ve takside giren çiftlerde mevcut.  Peki, banka kredi faizleri göz önüne alındığında yastık altı birikimler nerede kullanılıyor? Faizsiz ev satan firmalar bu konuda oldukça iddialı avantajlar sunuyor.

birevim faizsiz ev

Sıfır Faiz ile Konut Almanın Yolları

Ülkemizde konut sahibi olmak artık çok zor değil! Faizsiz ev satın alma sistemleri 1991 yılından beri işliyor. 0 faiz avantajı en büyük fırsat ve peşinatsız seçenekleri ile gerçekten ev sahibi olmak isteyen kişiler için büyük kolaylık!

Faizsiz ev satışı yapan firmaların ülke ekonomisine ve özellikle sektöre büyük katkıları var.  Hem binayı meydana getiren personel, müteahhit, satış ekibi, devlet ekonomisi vb. birçok konuda piyasaya canlılık getirmektedir. Faizsiz satış yapan birçok firma bulunuyor.  Özellikle Eminevim, Birevim, Birikimevim, Katılımevim, Tasarruf AŞ, Kolayevim birçok firmadan birkaçıdır.

Faizsiz ev sahibi olmak istiyorsanız öncelikle gelir gider dengenizi düzenleyin ve her ay düzenli ne kadar ödeyebileceğinizi belirleyin.  Sonrasında faizsiz ev edindirme firmalarının danışmanları sizi en uygun guruba dâhil edecektir. Hepimiz ev sahibi olmak istiyoruz.  Kira derdinden kurtulmak, yatırım yapmak ve başka birçok sebepten ötürü ev sahibi olmak istiyorsanız. Kira öder gibi ev sahibi yapan faizsiz sistemler 30 yılı aşkın süredir güvenilirliğini kanıtlamıştır.

Ev kiraları özellikle büyük kentlerde çok yüksek ve aile bütçelerini ciddi boyutta zorlamaktadır. Kendi evinizin sahibi olmak istiyorsanız konut kredisi veren bankaların faiz oranları sizi cezp etmiyorsa faizsiz sistemleri değerlendirebilirsiniz.  Eminevim en eski şirketlerden biri olduğundan bu şirket üzerinden örnekleme yapacağız.

Eminevim Faizsiz Ev Alma Sistemi Nedir?

Sektörün en eskilerinden olan firma başvuruda bulunan kişini bütçesine göre Türkiye’nin istediği yerinden ev sahibi olmasına olanak sağlıyor. En kolay olarak sistem imece yâda altın günü mantığında anlatılabilir.  Örneğin 50 bin türk lirasına karşılık gelen bir ev, araba yâda arsa almak istediniz.  Her ay 1000 türk lirası ayırabiliyorsunuz. O halde sizin gibi 50 kişi daha bulunan guruba dâhil edilebilirsiniz.  İster çekilişli sistemi tercih edebilir ister farklı sistemleri değerlendirebilirsiniz.  Firmanın sunmuş olduğu avantajlardan faydalanarak mülk sahibi olabilirsiniz. Her ay bu 50 kişiden biri ev sahibi olacak ve sonunda faizsiz olarak avantajlı şekilde mülk edinmiş olacaksınız.

Faizsiz sistemlerde;  Faiz ve dosya masrafı yoktur.  Peşinat ve ara ödeme sizin inisiyatifinizdedir.  Zorunlu değilsiniz peşinat vermeye bilirsiniz. Taksit miktarını da kendiniz belirliyorsunuz.

Faizsiz konut kredisi veren katılım bankaları

Emlak GYO tarafından oluşturulan projede 60 ay vadeli sıfır faizli konut kredisi veren Vakıf Katılım Bankası, Albaraka, Ziraat Katılım bankası yer alıyor. Proje kapsamında 5 yıl vade ile katılım bankaları aracılığı ile faizsiz kredi imkânı sunuluyor. Bu bankalar 20 yıl vade ile konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarında hayallerini gerçekleştiriyor.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

3 × 1 =