Emlak & Konut Haberleri

Faizsiz Finans Hizmeti Nedir?

Faizsiz finans hizmeti sağlayan firmalar son dönemde oldukça merak edilmektedir. Tasarrufa dayalı bir sistem olan faizsiz finans sistemleri, yardımlaşma el birliği mantığı ile yürümektedir. Altın gününe benzeyen modelde, belirli gruplar hazırlanmaktadır. Bu gruplar her ay sırayla bir aileyi ev ve otomobil sahibi yapmaktadır. Herkes ev sahibi olana kadar sistem devam etmektedir.

Faizsiz Finans Hizmeti Süreci Detayları

Faizsiz finans hizmetinde öncelikle otomobil veya ev sahibi olmak istemeniz gerekmektedir. Ardından alacağınız ev veya otomobil doğrultusunda bir hedef belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü firma tarafından hedef finansmanı sağlanacaktır.

Ardından ödeyebileceğiniz taksit miktarını belirlemeniz gerekmektedir. Şu anda 1300 kira ödediğinizi ve 1700 taksit ödediğinizi varsayarsak, 1666 TL taksit ödeyebilen kişiler ile 120 kişilik/vadelik bir gruba girerek 200.000 TL değerinde ev sahibi olabilme imkanınız bulunmaktadır. Kişilerin sırası ise kura uygulaması ile gerçekleştirilmektedir. Kura çekimleri noter huzurunda tamamlanmaktadır.

Evinizi teslim aldıktan sonra ise ev kiranızı da eklemeniz ve 3000 TL ödeme yapmanız gerekmektedir. Bu sayede borcunuz kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır. Bu durum nedeniyle hesaplamalarınızı dikkatli bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Uzun vade süreleri içerisinde kişilerin ödemelerde sıkıntı yaşaması durumlarının atlatılması için taksit durdurma özeliği bulunmaktadır.

Son olarak katılım sağlarken tapu, sigorta , trafik sigortası gibi masrafları da hesabınıza eklemenizin faydalı olacağının söylenmesi gerekmektedir. Aksi durumda bu masraflar bütçenizde sıkıntıya neden olabilmektedir.

Benzer Yazılar
Emlak & Konut Haberleri

Birevim 2020 Senesini Tasarruf Seferberliği Yılı İlan Ettiğini Açıkladı

Emlak & Konut Haberleri

Eminevim Başarılı Çalışanlarını Ödüllendirdi

Emlak & Konut HaberleriGüncel Haberler

Elazığ’a TÜGVA ve Birevim’den İcathane Atölyesi

Emlak & Konut Haberleri

Birikimevim Kentsel Dönüşüm İçin Etkili Bir Model Sunuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir