18 July, 2024

Faizsiz Ev ve Araba Alma Sistemleri Nasıl İşliyor?

Eminevim, Fuzulev, Birevim, Finansevim, Tasarruf A.Ş., Katılımevim, Birikimevim, Morevim, Vakıfevim, Hedefevim ve İktisatevim gibi birçok firma, faizsiz ev ve araba almak isteyenler için özel sistemler sunmaktadır.

birevim faizsiz ev

Bu firmalar taksitle ev almak isteyenlere bankalardan daha uygun yöntemler sunmaları nedeniyle son dönemde oldukça sık tercih edilmektedir. Firmalarda faiz gibi bir uygulama olmadığı gibi peşinatsız ev alma gibi oldukça avantajlı seçenekler bulunmaktadır. Bu açıdan kişileri oldukça rahatlattıkları söylenebilmektedir.

Faizsiz ve Peşinatsız Ev Nasıl Alınır?

Faizsiz ev ve araba alma sisteminde, kişilere peşinat ödemesi yapma gibi bir zorunluluk getirilmemiştir. Farklı uygulamalar ile sunulan sistemde, kişiler evini kendileri seçmektedir. Daha sonra ise sabit ödeme, erken teslim gibi yöntemlerden birisi seçilerek ödeme yapılmaktadır. Sistemin temel süreci ise şu şekilde işlemektedir:

  • Öncelikle kişi tarafından ev seçimi yapılmakta ve bu sayede kişinin bütçesine uygun evler belirlenmektedir.
  • Ardından kişilerin peşinatlı veya peşinatsız seçenekler arasında seçim yapması gerekmektedir. Peşinat verme imkanı olmayan kişilerin taksitleri ayarlanabilmektedir.
  • Kişiler sisteme dahil edildikten sonra ödeyecekleri taksit sayısı ve taksit miktarı belirlenmektedir. Bu belirlemeler bizzat kişinin kendisi tarafından yapılmaktadır. Faizsiz sistemde taksitler dışında ek bir ödeme yapmanıza gerek bulunmamaktadır.
  • Detaylar belirlendikten sonra sözleşme yapılmaktadır.
  • Son olarak noter katılımı ile kura çekimi gerçekleştirilmektedir. Kura çekiminde sıra belirlenerek evlerin teslim tarihi netleştirilmektedir. Ev teslimleri tarihler doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.
birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

13 + 16 =