16 June, 2024

Konut almak için soğukta nöbet tutuyorlar

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde TOKİ tarafından inşa edilen konutlara başvurmak için vatandaşlar banka önünde gece gündüz nöbet tutuyor.

birevim faizsiz ev

Bilecik’te, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) tarafından inşa edilen konutlardan 14’ünün başvuru önceliğine göre satılacağı duyuruldu. Bunu duyan vatandaşlar başvurunun yapılacağı banka önünde gece gündüz nöbet tutmaya başladılar.

Bozüyük’ün Yeni Doğan Mahallesi’nde yaşayan 20 vatandaş 724 konuttan 14’ünün kurasız ve başvuru önceliğine göre satılacağını öğrenince banka önünde sıraya girdi. 6 Şubat’ta başlayacak olan başvurular için 3 gündür banka önünde nöbet tutuyorlar.

Soğuk havaya rağmen gece de sıradan ayrılmadıklarını söyleyen vatandaşlar, başvuru tarihi olan 6 Şubat’a kadar banka önünde bekleyeceklerini ifade etti.

Beklemeye devam edeceklerini belirten Demirbaş, şunları kaydetti:

“TOKİ’nin elinde bulunan henüz satış işlemleri gerçekleşmemiş olan 14 adet konut için herhangi bir ön koşul bulunmadan kurasız bir şekilde yalnızca başvuru önceliği esas alınarak 14 dairenin satışa çıktığını öğrendiğim gibi nöbete başladım. Şu an ilk sırada ben varım. Hava geceleri eksi 10 dereceyi bulsa da uygun şartlarda ev sahibi olmak için bekleyişimizi sürdüreceğiz. Burada hepimizin sırası belli. 3 gündür, artık kimse kimsenin yerini kapmıyor.”

Açık satış yöntemiyle satılacak konutlar için başvuruların 6 Şubat-31 Mart tarihlerinde kabul edileceği öğrenildi.

birevim
Paylaş