13 April, 2021

Konut fiyatları en çok hangi ilçelerde arttı?

2017 Emlak Endeksi verilerine göre Türkiye genelinde yıllık fiyat artışı yüzde 9 olarak belirlendi. Konut fiyatları en çok hangi ilçelerde arttı?

birevim-reklam

Türkiye’de satılık konutların metrekare satış fiyatı ortalama 2.736 TL iken kiralıkta ortalama metrekare fiyatının 17 TL olduğu belirtildi. Geri dönüş (amortisman) süreleri ise ortalama 13 yıl.

İSTANBUL

İstanbul’da, satılık konutlarda metrekare ortalaması 4.519 TL. Kiralık evlerin metrekare ortalaması ise 21 TL olarak belirlendi. Geri dönüş süresinin ortalama 18 yıl olduğu İstanbul’da fiyatların en çok arttığı ilçe Eyüp. Eyüp’ü sırasıyla Sultanbeyli ve Gaziosmanpaşa takip etti.

ANKARA

Ankara’da satılık konutlarda metrekare ortalaması 1.754 TL. Kiralık evlerin metrekare ortalaması ise 9 TL olarak belirlendi. Geri dönüş süresinin ortalama 16 yıl olduğu Ankara’da fiyatların en çok arttığı ilçe Kazan. Kazan’ı sırasıyla Altındağ ve Mamak takip etti.

İZMİR

İzmir’de satılık konutlarda metrekare ortalaması 2.500 TL. Kiralık evlerin metrekare ortalaması ise 11 TL olarak belirlendi. Geri dönüş süresinin ortalama 19 yıl olduğu İzmir’de fiyatların en çok arttığı ilçe Ödemiş. Ödemiş’i sırasıyla Karaburun ve Foça takip etti.

ANTALYA

Antalya’da satılık konutlarda metrekare ortalaması 1.900 TL. Kiralık evlerin metrekare ortalaması ise 9 TL olarak belirlendi. Geri dönüş süresinin ortalama 18 yıl olduğu Antalya’da fiyatların en çok arttığı ilçe Kemer. Kemer’i sırasıyla Korkuteli ve Alanya takip etti.

BURSA

Bursa’da satılık konutlarda metrekare ortalaması 1.781 TL. Kiralık evlerin metrekare ortalaması ise 8 TL olarak belirlendi. Geri dönüş süresinin ortalama 18 yıl olduğu Bursa’da fiyatların en çok arttığı ilçe Gürsu. Gürsu’yu sırasıyla Yıldırım ve Osmangazi takip etti.

birevim-sabit-reklam
Paylaş