Konut Kredisi

Konut Kredisi Kullanmadan Ev Alma Yöntemleri

Özellikle konut edinme, evi olmayanlar için ızdırap  verici bir olaydır. Günümüzde ev alma hayalleri kuran binlerce insana, gerek internetten gerekse televizyonların reklam kuşaklarından ya da billboardlardan, ‘hadi siz de bir ev alın’ çağrısı yapan ya da ‘eşsiz yaşam alanları’ vaat eden, ‘hayallerini gerçekleştiren’, farklı bir yaşam tarzı satan toplu konut projeleri kampanyalarıyla seslenilmektedir.

İnsan doğası gereği içgüdülerinden ziyade bilgisiyle hareket eder, ve davranışlarını da bilgi ve tecrübe üzerine bina eder. Bu bağlamda her olgunun bir tekniği olduğu gibi ev almanın da tekniği vardır. Her türlü iletişim kanalından hayallerine yönelik bombardıman altında kalan insan, bu teknikleri araştırma yoluna gitmektedir. Alt gelir grubu olan ancak ev hayallerinden vazgeçmeyen kitle de ‘peşinatsız ev alma’ yöntemine yönelik araştırmalar yapmaktadır. Bu nedenledir ki konut arayanlar, konut kredisi faiz oranlarıyla yakından ilgilenmektedirler. Konut kredi faiz oranlarının yüzde 1’in altın düştüğü günümüzde ucuz konut projelerinden birçok kişi rahatlıkla ev sahibi olabilmektedir. Ayrıca kira öder gibi ev sahibi olanlar, ödedikleri kredileri de girmiş oldukları proje kapsamında amorti edebilmektedir.

Bir evi olmasını isteyen ancak faiz ya da krediye bulaşmak istemeyenler için de yöntemler yok değildir. Ev, arsa, iş yeri gibi gayrimenkullerin Türkiye şartlarında faizsiz ve peşinatsız alımını da sağlayan sistemler mevcuttur. Faizsiz ev sahibi olmak isteyen kişiler bu tür yöntemlerden ekonomik durumlarına uygun olanını seçerek sisteme dahil olmaktadır. Peşinatsız taksitle ev sahibi yapma vaadiyle çıkan bu firmalar ayrıca müşterilerine 120 ay üstünde taksit yaptırabilmektedir.

Benzer Yazılar
Konut Kredisi

Ev almadan önce dikkat etmeniz gereken 5 nokta

Konut Kredisi

2020 Yılında Peşinatsız Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Konut Kredisi

Faizsiz Konut Kredisinde Avantajlı Kampanya

Konut Kredisi

Ev Sahibi Olmak İçin Krediye Gerek Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir