18 July, 2024

Quasar İstanbul Projesi

Viatrans Gayrimenkul geliştirme, Kiralama ve Ticaret Anonim şirketi tarafından Quasar İstanbul projesi oluşturulmuştur. 2008 yılında kurulan şirket % 100 İsviçre sermayesi ile hizmet vermektedir. Bu ülkenin mükemmeliyetçi anlayışı ile hizmet veren firma, projeyi özel olarak tasarlamıştır. İstanbul’un merkezi konumunda Mecidiyeköy’ de yer alan proje, konum olarak kolay bir ulaşıma sahiptir. Viatrans ve Meydanbey Ortak Girişimi tarafından proje tamamlanmaktadır. Proje Mecidiyeköy tarihi likör arazisinde inşa edilmektedir. 23.700 metrekare arazi üzerine proje inşa edilmektedir. Toplamda ise proje alanı olarak 189.620 bin metrekare bulunmaktadır. 239 konut proje alanında yerini almaktadır. Bu konutlardan en küçüğü ise 85 metrekareden oluşmaktadır. Büyük konutlar 765 metrekareye kadar çıkmaktadır. Konutun yanı sıra proje kapsamında 62 tane de ofis bulunmaktadır. Ofisler merkezi konumda olmaları bakımından ideal konumda yer almaktadır. Sosyal olanaklar bakımından da proje gelişmiştir. 4 kafe bulunan projede 17 tane de mağaza yer almaktadır. 2012 yılında başlayan proje teslim tarihi olarak 2017 yılı gösterilmiştir. Projenin metrekare fiyatları ise 8 bin dolardan başlamaktadır.

birevim faizsiz ev

Quasar İstanbul Kat Planları

1 odalı, 2 odalı, 3 odalı ve ofis şeklinde planlanan odalarda kat planları için 127- 151 metrekarelik daire tipleri bulunmaktadır. 1+1 dairelerin en küçüğü 84 metrekareden oluşmaktadır. Burada mutfak ve salon beraber planlanmıştır. Banyo ile tuvalet ve banyo da iç içe yer almaktadır. 85 metrekare, 86 metrekare, 89 metrekare, 92 metrekare şeklinde kat planları bulunmaktadır.  Artı odada en büyük metrekare 92 ile sınırlı kalmaktadır. 2+ şeklinde hazırlanan kat planlarında ise 111 metrekare bulunmaktadır. 119 metrekarede yine aynı oda sayısı için geçerlidir. 123 metrekareli ve  134 metrekareli 2 artı 1 odalar bulunmaktadır.  Bu oda sayısında en büyük metrekare ise 136 metrekaredir. 3 odalı daireler ise 179 metrekaredir.

Quasar İstanbul Ödeme Seçenekleri

40 kattan oluşan iki kule ile Quasar İstnabul projesi metrekare fiyatları 6 bin dolardan başlamaktadır. Bu fiyatların ödeme koşulları için ise farklı ödeme tipleri belirlenmiştir. Projen satışlarının yüzde 61 oranında tamamlandığı görülmektedir. Projede 1+1 daireler 647 bin dolardan başlamaktadır. 2+1 daireler ise 856 bin dolar ile alıcıları ile buluşmaktadır. 3+1 daireler için ise en düşük fiyat 1. 820.000 dolar olarak belirlenmiştir. 5.000.000 dolardan başlayan fiyatlar ise projenin 4+1 planları için geçerlidir. 5 peşinat ve 50 aya kadar fon ile vadelendirme olanakları da Quasar İstanbul için geçerlidir. Projede nakit indirimi yüzde 10 olarak belirlenmiştir. Ödeme planı olarak yüzde 50 peşin ödemelerde 12 aya kadar vade imkanı da bulunmaktadır.

Quasar İstanbul Özellikleri

23.700 metrekare alana inşa edilen Quasar İstanbul projesi için merkezi pay ölçer ısıtma kullanılmaktadır. Toplamda 239 daire yer alır. 62 tane ofisinde bulunduğu projede ücretli otopark bulunmaktadır. Otopark kapalı şekilde tasarlanmıştır. Güvenlik özellikleri arasında ise görüntülü diyafon yer almaktadır. Üstün güvenlik önlemleri ile donatılan proje özel güvenlik ve kapalı devre TV özellikleirne de sahiptir. Çocuk oyun alanları, masaj salonu, restoran ve kafe, parti alanı da projede yer almaktadır. sauna, tam donanımlı spor salonu, açık yüzme havuzu ile kapalı yüzme havuzu özellikleri de bulunmaktadır.

Quasar İstanbul Nerde? Ve Yakın Çevre

Şehrin en merkezi konumunda bulunan proje çevresi oldukça gelişmiş bir alan sahiptir. İstanbul Mecidiyeköy sınırları içinde yer alan Quasar İstanbul projesi tarihi bir likör meydanında yer alır. Bu meydanın eski hali ile yeniden inşası yapılmaktadır. Sosyo ekonomik olarak ise proje A+ bir muhitte yer almaktadır. Yaşanabilirlik olarak çevre refah ve kültür seviyesi yüksek bir kitle tarafından oluşmaktadır. Konut yoğunluğu, sağlık kurumu, toplu ulaşım ve yaşam memnuniyeti açısından da proje en iyi özelliklere sahiptir. Satış ve kira özellikleri de her geçen gün yükselmektedir.

birevim
Paylaş

5 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

nine + fifteen =