16 June, 2024

Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşümü başlıyor

İzmir’in Karabağlar ilçesinde Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi 5 Nisan’da başlıyor.

birevim faizsiz ev

Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm alanlarından İzmir’in Karabağlar ilçesinde kentsel dönüşüm projesi 5 Nisan Çarşamba günü Başbakan Binali Yıldırım’ın katılacağı törenle başlayacak. İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selahattin Varan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca Karabağlar’da ilan edilen 540 hektarlık afet riski altındaki alanın ilk etabı olan 101 hektarlık bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarının tamamlanarak yapım aşamasına geldiğini söyledi.

Proje tamamlandığında İzmir için büyük önem taşıyacak. Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla 5 Nisan’da başlayacak olan Türkiye’nin en büyük kentsel projesinin Türkiye örnek olması bekleniyor.

Varan konuşmasına şöyle devam etti: “Projenin ilk etabı olan 101 hektarlık bölgede 3 bin konut planlanıyor. Artık vatandaşımız daha sağlıklı ve konforlu binalarda yaşayacak. Aynı alanda 370 bin metrekarelik bir kent park inşa edeceğiz. İçerisinde vatandaşların dinleneceği rekreasyon alanları başta olmak üzere büyük ağaçlandırma sahaları olacak. Bu alan bittiği zaman cazibe merkezi olacak. Projenin birinci etabı altyapısı ile ulaşımıyla iki yıl içinde hak sahiplerine verilecek. Bu proje İzmir’e ışık tutacak. Dolayısıyla diğer bölgelerde de hızlı bir şekilde kentsel dönüşüm çalışmaları başlayacak.”

birevim
Paylaş