15 June, 2024

5 Adımda Birikim Yaparak Hedeflerimize Ulaşın

Ev ya da araba sahibi olmak, günümüzde pek çok kişinin arzusu haline gelmiştir; ancak ekonomik nedenler ne yazık ki para biriktirip araç ya da ev almak için yeterli olmamaktadır. Birikimler genellikle ev ya da arabalar için peşinat olarak kullanılmakta, kalanı ise banka kredileri ile ödenerek uzun yıllar zorluklar ile karşı karşıya kalınmaktadır. Birikim yapmak her ne kadar zor gibi görünse de taksitle ev ya da araç sahibi olmak o kadar da zor değildir.

birevim faizsiz ev

Günümüzde ev sahibi olmak için birçok seçenek bulunmaktadır. İnşaat sektörünün büyümesi, yerleşim alanlarının artması ve emlak piyasasındaki rekabet sayesinde hemen hemen herkes uygun fiyatlarla ev sahibi olma imkânına sahiptir. Ancak ev sahibi olmak için gerekli peşinatı biriktirmek hiç de kolay değildir. Yazımızdaki 5 adımı takip ederek kolayca birikim yapabilir ve düşlediğiniz eve kavuşabilirsiniz.

1. Bütçenizi doğru yönetin

birikim-yapma-1

Birikim yapmanın en önemli koşulu bütçe oluşturmaktır. Bütçe oluşturarak birikim yapmaya başlayabilirsiniz. Oluşturduğunuz bütçede gelir gider dengenizi kurun. Harcamalarınızın gelirinizden fazla olmamasına dikkat edin. Aksi takdirde ev sahibi olmak hayalden öteye geçemez.

2. Birikim hesabı oluşturun

birikim-yapma-2

Yarınların ne getireceği belli olmaz. Geleceğinizi düşünerek yatırım yapmalısınız. Küçük bir hesap açarak birikimlerinizi değerlendirin. Tedbiri elden bırakmadan yarınlarınızı güvence altına alın.

3. Gereksiz harcama yapmayın

birikim-4

Konut sahibi olmak için öncelikle tasarruf yapmalısınız. Gerekli olmayan harcamaları hayatınızdan çıkarın. İhtiyacınız olmayan şeyleri almayın. Hayalleri gerçeğe dönüştürmek için bazı fedakarlıklar yapmalısınız.

4. Tasarruf edin!

birikim-yapma-5

Para biriktirmenin en etkili yollarından biri de tasarruf etmektir. Tasarruf ederek gereksiz harcamalardan kurtulabilir ve böylelikle ev almak için gerekli birikimi yapabilirsiniz.

5. Konut hesabı oluşturun

birikim-6

Konut sahibi olmaya karar verdiğinizde öncelikle konut hesabı açtırın. Konut hesabında değerlendirdiğiniz birikimleriniz ile ev sahibi olabilirsiniz. Devlet, konut hesabınızı %20’ye varan oranlarda destekleyerek bu yöntemi cazip hale getiriyor. Siz de geç kalmadan bu yöntemi deneyin, hayalinizdeki eve kavuşun.

Birikim yapmak yerine kişiler taksitle ev ve araç sahibi olmaya yönelmeye başlamıştır. Bu durum ise bazı şirketlerin sağladığı kolaylıklar ile mümkün olabilmektedir. Aşağıda taksitle ev yada araç alabileceğiniz firmalar yer almaktadır.

Birevim

Birevim ile ev sahibi olmak ya da yeni bir araç satın almak oldukça kolaydır. İmece adını verdiğimiz yönteme benzeyen modu ile kişileri kolayca mülk sahibi yapabilmektedir. Her ay firmanın belirlemiş olduğu tutarlar toplanan kişiler tarafından belli bir banka hesabına yatırılmaktadır. Bir ev ya da araç tutarı toplandığında ise kişiler arasında kura çekilmekte ve içlerinden bir kişi araç ya da ev sahibi olabilmektedir. Birevim ile araç sahibi olmak da bu alternatif ile oldukça kolaydır. Detaylar İçin Tıklayınız.

Eminevim

Eminevim de yine Birevim gibi birikim yaparak ev sahibi olabilme yollarından biridir. Bu firmada da aslında Birevim’deki yöntemlerin aynısından bahsedilir. Kişiler kura sonucu almış oldukları evlerinin ya da araçlarının taksitlerini ödemeye devam ederken aynı zamanda diğer katılımcıların da mülk sahibi olmalarına destek vermektedir. Eminevim ile kişiler 1 ay içinde bile ev sahibi olabilmektedir. Detaylar İçin Tıklayınız.

Fuzulev

Fuzulev ile araç sahibi olmak ya da bir ev satın almak oldukça kolaydır. Kişiler birikimlerini bu firmaların gerçekleştirmiş oldukları projelere yatırarak mülklerine kısa sürede kavuşabilmektedir. Özellikle çok az katılımcının olduğu projelerde ev ya da araç sahibi olmak daha da hızlanmaktadır. Fuzulev ile ev sahibi olmak isteyenler proje detaylarını araştırarak kaç kişinin ne kadar zamanda bir ev satın aldıklarına dair detaylarını da reel rakamlarla görebilmektedir. Detaylar İçin Tıklayınız.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

20 − eighteen =