18 July, 2024

Evinize Parke Döşerken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Husus!

Evlere parke döşenmesi artık bir ihtiyaç halini almıştır. Üstelik günümüzde sadece oturma odası ya da salon gibi odalara değil mutfaklara hatta banyolara uygun parkeler de bulunmaktadır. Hem bundan kaynaklı olarak hem de şık bir hava kazandırdığı için parkeler popülaritesini uzun zamandan beridir sürdürmektedir.

birevim faizsiz ev

Temizliği de kolay olduğu için kadınların gözdelerinden biri haline gelen parkeler hakkında bilmeniz gereken önemli detaylar bulunmaktadır. Sizler için evlerinize parke döşerken dikkat etmeniz gereken 10 hususu hazırladık. Bu sayede hayallerinizdeki görüntüye 10 adımda ulaşabileceksiniz.

Aceleci Davranmayın!

Parke döşerken dikkat edilmesi gerekenlerin ilk maddesi aceleci davranmamaktır. Aceleci davranmak yanlış kadarlar alınmasına yol açmaktadır. İkinci husus ise piyasa araştırması yapmaktan geçmektedir. Birden fazla bayi ile görüşülmesi aynı parkelerin farklı fiyatlardan satıldığını göstermektedir. Üçüncü olarak büyük yapı marketleri de hesaba katılmalıdır. Çünkü büyük yapı marketlerinde özellikle bazı dönemlerde büyük indirimler yapılmaktadır. Parke döşemeciliğinde dikkat edilmesi gereken dördüncü husus kesinlikle parke seçimidir. Hatalı olarak yapılan seçimler evleri bir anda istenmeyen ve basık olarak nitelendirilen havaya sokmaktadır. Bu neden yüzünden ilk etapta desenli mi yoksa düz mü parke alınacağına karar verilmelidir. Aynı şekilde parkelerin renkleri ve hangi özellikleri içermesi gerektiği de ihtiyaçlara göre belli edilmelidir.

Parke Döşemesinden Önceki Hazırlıkları Es Geçmeyin!

Bireyler için evlere parke döşemenin püf noktaları arasında altıncı madde ölçülerden geçmektedir. Pek çok kimse ölçüleri yanlış olarak aldığı için olması gerekenden az ya da çok parke temin etmektedir. Parkelerin alımından sonra yedinci madde olarak parkeleri bekletmek kendini göstermektedir. Uzun ömürlü kullanımlar için ambalajı açılmış olan parkelerin 48 saat ev ortamında bekletilmesi önerilmektedir. Döşeme konusunda önemli olan sekizinci madde zeminin parke döşemesine uyumlu olup olmadığıdır. Nemli ya da seviye farklılıkları olan yerlerde önce zemin parkeye uygun hale getirilmelidir. Dokuzuncu madde olarak parkelerin ne yönde döşeneceğine karar verilmelidir. Son madde ise parkelerin yapıştırıcılarını kurutmaktadır. Bu işlem için parke kesimleri sırasında oluşan talaşlar ideal sonuçlar vermektedir.

birevim
Paylaş