15 June, 2024

Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Sorgulama

Ziraat Bankası ülkemizin en eski bankalarından birisi olmasının yanında ayrıca milyonlarca müşterisi ile de çok büyük bir hizmet sunmaktadır. Bu müşterilerin hepsi günlük olarak hesap bakiyelerini kontrol etmek istemektedir. En çok ilgilenenler ticaretle uğraşanlardır. Bu insanlar gün sonunda ki hesap akışlarını kontrol ederek hesaplarında bir aksilik olup olmadığını bilmek istemektedir.

birevim faizsiz ev

Ziraat bankası hesap bakiyesi öğrenmek isteyenlere farklı seçenekler sunmaktadır. İnternet bankacılığı, SMS bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden hesaplarının hepsini anlık olarak sorgulama şansına sahip olabilirsiniz. Bunları kontrol etmek için yapmanız gereken doğru adımları atmak olacaktır.

Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi İnternetten Sorgulama

Ziraat Bankasında bulunan hesabınızı sorgulamak için günümüzde ilk tercih internet üzerinden sorgulama oluyor. İnternet şubesi hesabınızı aktif hale getirdikten sonra bankaya ait olan ziraatbank.com.tr adresine giriş yapıp hesabınıza girmelisiniz. Daha sonra açılan ekranda hesaplar menüsüne tıklayarak istediğiniz hesabınıza direkt olarak göz gezdirebilirsiniz.

Altın hesabı, vadeli mevduat, vadesiz hesap ve daha birçok hesap türüne bu yöntemle bakabilirsiniz. Hesabınıza giren ve çıkan paraları kontrol edebilirsiniz, verdiğiniz emirlerin yerine geldiğine bakabilirsiniz. Bu konuda gerçekten en iyi yöntemlerin başında internet bankacılığı gelmektedir.

Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Telefon ile Sorgulama

Ziraat Bankası hesaplarını sorgulamak için kullanabileceğiniz alternatif yöntemler arasında telefon bankacılığı ve SMS sorgulama seçenekleri gelmektedir. 444 00 00 numarasını arayarak müşteri numaranızı veya TC kimlik numaranızı girerek hesaplarınız da ki son durumu hemen sorgulamayı başarabilirsiniz. Bu konuda ideal bir şekilde doğru hizmeti üyelerine verdiklerini söyleyebiliriz.

Ziraat Bankası telefon aracılığı ile sorgulama işlemini ayrıca SMS üzerinden de yapmaktadır. Bu hizmet günümüzde diğer yöntemler sebebiyle çok fazla kullanılmamaktadır. Bunu kullanmak için 4747 numarasına “BAKIYE” yazarak mesaj atmanız gerekiyor. Bu şekilde atılacak olan SMS cep telefonu numaranız kayıtlıysa size gerekli bilgi olarak dönecektir. Tabi tek bir hesap numarasına bakmak istiyorsanız “BAKIYE” bir boşluk hesap numarası yazarak aynı numaraya mesaj atmanız yeterli olacaktır. Kısa sürede bilgi size ulaştırılacaktır.

Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Mobil Bankacılık İle Sorgulama

Bankada bulunan tüm hesaplarınızı takip etmek, işlemlerinizi kontrol etmek ve her türlü işlemi gerçekleştirmek için günümüzde en çok kullanılan seçenek mobil bankacılıktır. Bu konuda tek yapmanız gereken öncelikle akıllı telefonunuza mobil bankacılık uygulamasını indirmek ve burada ki hesabınızı aktif hale getirmek olacaktır.

Hesap numarası ve şifre ile giriş yaptıktan sonra hesaplar kısmına tıklayarak tüm bilgilere bakmanız mümkündür. Kredi kartı, krediler, ödeme talimatları, transfer işlemleri gibi tüm bankacılık işlemlerinizi de buradan kontrol etmenize imkan verilmektedir. 7/24 internetiniz olduğu sürece canınız ne zaman isterse sisteme dahil olmanıza imkan tanınmaktadır. Bu en kolay hesapları kontrol etme yolu olarak kabul edilmektedir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

10 − seven =