15 June, 2024

Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme

Ziraat Bankası müşteri sayısı, şube sayısı ve büyüklüğü ile ülkemizin en büyük bankalarından birisi olarak kabul edilmektedir. Ülkemizde ki tüm vatandaşların neredeyse bu bankada bir hesapları mutlaka bulunmaktadır. Bu bankada ki hesabınızı kullanmak içinse ilk öğrenmeniz gereken şey tabi ki hesap numarası olacaktır.

birevim faizsiz ev

Hesap numarası ile para transferleri yapabilir, diğer işlemlerinizi yönetebilirsiniz. Bunu almak için öncelikle bankanın herhangi bir şubesine giderek hesap açılışı için başvuruda bulunmanız gerekiyor. Gerekli işlemler yapıldıktan sonra sizin adınıza ve TC kimlik numaranıza işlenmiş olan hesap numarası tarafınıza aktarılacaktır.

Ziraat Bankası Hesap No Öğrenme

Ziraat Bankası hesabınızdan birisine para göndermek veya almak için hesap numarasına ihtiyacınız vardır. Kart numarası, iban numarası gibi bilgileri farklı şekillerde almanıza imkan tanınmaktadır. Hesap numarası ile işlem yapacaksanız bilmeniz gereken numaralar çok karmaşık olabiliyor. Şube kodu, hesap numarası ve müşteri numarası bilgilerine mutlaka sahip olmanız gerekiyor.

Başka bir bankadan transfer yapıldığında veya başka bir bankaya para gönderileceği zaman EFT işlemi için bu bilgiler gereklidir. Tabi hesap numarası yerine günümüzde insanlar daha çok İBAN numarasını kullanmayı tercih ediyorlar. Bu sayede birçok numarayı akıllarında tutmak yerine tek tek 21 haneden oluşan bir numara ile işlemlerini sorunsuz bir şekilde yapmaları mümkün olacaktır.

Ziraat Bankası İnternet Üzerinden Hesap Numarası Öğrenme

Ziraat bankası hesap numarasını ve iban numarasını internet üzerinden kolayca almanız da mümkündür. Bunun için ilk olarak internet şubesinden giriş yapmalısınız veya mobil şube üzerinden hesaplarınıza giriş yapmalısınız. Menüler içerisinde hesaplarım sekmesine tıklamalı, ardından tüm hesaplarım ve hesap seçimi adımlarını takip etmelisiniz.

Bu sayede size ait olan IBAN numarasına sahip olabilirsiniz. Kopyala yapıştır işlemi yaparak veya hesap numaranızı bir yere yazarak bunlara rahatça sahip olabilirsiniz. Müşteri numarasının karmaşık yapısıyla uğraşmak istemiyorsanız 21 haneden oluşan IBAN numarasına sahip olmanız sizin için yeterli olacaktır. Para almak veya göndermek istiyorsanız en hızlı işlem IBAN numarası ile yapılmaktadır. Onun için buna sahip olmanız daha kolay işlem yapmanıza imkan tanıyacaktır.

Ziraat Bankası SMS ile Hesap Numarası Öğrenme

Ziraat Bankasında bulunan hesabınıza ait olan bilgileri farklı şekillerde öğrenmek mümkündür. Bunun için kullanılacak olan yöntemlerden birisi de SMS yoluyla numarayı almak olacaktır. Bunun için tek bir SMS atmak yeterli olacaktır.

İlk olarak cep telefonunuzun klasik SMS bölümüne girerek mesaj bölümüne büyük harflerle “HESAPBILGI” yazmanız gerekiyor. Bu bilgiyi 4747’ye göndermeniz gerekiyor. Dakikalar içerisinde gönderdiğiniz SMS incelenecek ve talep etmiş olduğunuz hesap bilgisi sizlere ulaştırılacaktır. Bu sayede SMS yoluyla hesap bilgilerinize ulaşmanız mümkün olacaktır. Hızlı bir şekilde ilerlemek istiyorsanız hesap numaranız ile birlikte gelen IBAN numarasını daha çok kullanmanız da fayda var.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

4 × 3 =