21 May, 2024

Dünyanın En Pahalı 10 Evi!

Dünyanın en pahalı evleri nerede, hangi özelliklere sahip? Bu evlere sahip olmak mümkün mü? Gelin tüm bu soruların cevabını birlikte bulalım. Dünyanın en pahalı evleri listesinde yer alan 10 evi sizler için derledik. İşte hem fiyatıyla hem de görüntüsüyle dudak uçuklatan o evler;

birevim faizsiz ev

1 – Antilia – Hindistan – 1 Milyar Dolar

Toplamda 27 kattan oluşan bu şahane ev Hindistan’ın Bombay şehrinde yer alıyor. Hem Hindistan’ın hem de dünyanın en pahalı evi olan Antilia; yüzer bahçeleri, helikopter pistleri, 6 katlı otomobil garajı ve gece kulübüyle görenleri hayrete düşürüyor. Bu şahane eve sahip mi olmak istiyorsunuz o halde 1 Milyar Dolar’ı hazır edin…

2- Villa Leopolda – Fransa – 750 Milyon Dolar

Dünyanın en pahalı ikinci evi olarak hafızalara kazınan Villa Leopolda 750 milyon dolarlık fiyatıyla aynı zamanda Avrupa’nın da en pahalı evi olma özelliği gösteriyor. Bu şahane villa Belçika Kralı II. Leopold tarafından 1902 yılında yaptırıldı.

3- Bel Air Mansion – ABD – 250 Milyon Dolar

Amerika Birleşik Devletleri’nin en pahalı evleri listesinde birinci sırada yer alan Bel Air Mansion pahalı ve şahane dekorasyon ürünlerini içerisinde bulunduruyor. Gayrimenkul sektöründe birçok pahalı yapıyı gölgelemeyi başaran Bel Air Mansion, milyon dolarlık araç ve ateşli koleksiyon, tam boyutlu eğlence alanlarına da ev sahipliği yapıyor.

4- One Hyde Park – İngiltere – 225 Milyon Dolar

Gayrimenkul sektöründe pahalı evleriyle dünyada ün yapmış İngiltere’nin en pahalı evi One Hyde Park listede dördüncü sırada yer alıyor. 7.500 metrekarelik lüks yaşam alanıyla dikkat çeken One Hyde Park kurşun geçirmez camlarıyla sakinlerine güvenli bir yaşam sunuyor. Harika manzarasıyla Londra’nın şahane güzelliğini gözler önüne seriyor.

5- Taohuayuan – Çin – 154 Milyon Dolar

Çin’in en pahalı evi olan Istana Nurul Iman Palace’ı bu yıl geride bırakan Taohuayuan, 154 milyon dolarlık satış fıyatıyla dudak uçuklatıyor. 22 kilometrelik yaşam alanıyla bünyesinde 32 yatak odası, 32 adet banyo mevcut. Taohuayuan ayrıca sahiplerine Dushu Gölü’nün harika manzarasını sunuyor.

6- Bran Şatosu – Romanya – 140 Milyon Dolar

Günümüzde müze olarak hizmet veren Bran Şatosu diğer adıyla Drakula’nın Şatosu, dünyanın en pahalı konakları arasında yer alıyor. 140 Milyon Dolar’lık değeriyle Romanya’nın en pahalı evi olma özelliği gösteriyor. Arşidük Dominic’e ait olan bu şato, tamı tamına 17 odası ve etkileyici tasarımıyla Romanya turizminin popüler mekanlarından biridir.

7- Şehzade Burhaneddin Efendi Yalısı – Türkiye – 100 Milyon Dolar

Türkiye’nin ve İstanbul’un en pahalı evi, Şehzade Burhaneddin Efendi Yalısı 100 milyon dolarlık fiyatıyla listenin 7. sırasında yer alıyor. Yeniköy, Sarıyer sahilinde bulunan bu 64 odalı Boğaziçi yalısının inşası 1900’lü yılların başına kadar dayanıyor. II. Abdülhamid’in oğlu Şehzade Burhaneddin tarafından 1911 yılında satın alınan bu yalı, Kıbrıslı Yalısı ile birlikte en uzun rıhtıma sahip olan yapılardan bir tanesidir.

8- Eurasia Manor Konağı – Rusya – 100 Milyon Dolar

Eurasia Manor Konağı Rusya’nın başkenti Moskova’da bulunuyor. 1000 metrekarenin üzerinde lüks bir yaşam alanı sunan konağın sahibi sır gibi saklanıyor. 100 milyon dolarlık fiyatıyla Rusya’nın en pahalı evi olarak nitelendiriliyor.

9- Chelster Hall – Kanada – 65 Milyon Dolar

Konumu ve lüks olanaklarıyla kusursuz bir yaşam alanı sunan Chelster Hall toplamda 6 yatak odasını, 8 banyoyu, 2 katlı bir kütüphaneyi, yüzme havuzlarını ve çeşitli eğlence alanlarını bünyesinde barındırıyor. 65 milyon dolarlık fiyatıyla Kanada’nın en pahalı evi olan Chelster Hall listenin 9. sırasında yer alıyor.

10- Palm Jumeirah ONE – Birleşik Arap Emirlikleri – 50 Milyon Dolar

Son yıllarda birçok çılgın projenin yer aldığı Birleşik Arap Emirlikleri, lüksün tanımını baştan yazıyor. 42.700 metrekarelik alanda konumlanan Palm Jumeirah ONE lüks bir hayatı sakinlerine sunuyor. Aslında Dubai’de 50 milyon dolarlık bir çatı katı dairesi olan Palm Jumeirah ONE; yedi yatak odası, etkileyici bir manzara sunan sonsuzluk havuzu, kütüphane, bakım ve spor merkezi gibi oldukça lüks olanakları da bünyesinde barındırıyor.

birevim
Paylaş

5 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

five × three =